Jastrzębia - Bieńkówka

Zdaniem trenera: Jest to najtrudniejszy moment Najlepszego Klubu w Powiecie, wiemy że możemy wpisać się do historii LKS-u ale droga jest jeszcze daleka. Dzisiaj byłem pewien, że ławka rezerwowych będzie pękać w szwach okazało się, że nie mogłem zebrać składu. Z różnych powodów wypadło sześciu podstawowych zawodników. Dobrze, że kadra zespołu liczy 27 zawodników. Pojechaliśmy w mocno eksperymentalnym składzie i ustawieniu. Jak się okazało potrafiliśmy wygrać bardzo trudne spotkanie. Od początku meczu mieliśmy optyczną przewagę, którą nie mogliśmy zamienić na bramkę. Dwa razy Jasiek Czaicki, Sławek Szczurek, Adam Sałapat, Piotrek Bobek powinni wpisać się na listę strzelców ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Dopiero w 30' Knapczyk Tomasz znakomicie wypatrzył szwagra Szczuraka Sławka, tan po profesorsku przyjął piłkę i precyzyjnie  odegrał do tyłu piłkę na którą wszedł Czaicki Jaś i było jeden do zera. Do końca pierwszej połowy mieliśmy jeszcze kilka sytuacji gównie z rzutów wolnych ale nic. Po przerwie obraz gry się nie zmienił my staraliśmy się zdobyć kolejnego gola ale Jastrzębianka bardzo dobrze ustawiła się w strefie w obronie i skutecznie odpierała nasze ataki. Po akcji Czaickiego Jaśka i podaniu na dwa zero strzelił Szczurek Sławomir. W tym momencie było po meczu. Szkoda że nie potrafiliśmy wykorzystać kilku bardzo dogodnych sytuacji. Jest to w tym momencie nie istotne. Po raz kolejny rozpoczynamy sezon. Tak naprawdę wszystko zależy od Nas, trzeba wygrać trzy mecze i to co było przez wiele lat nie do osiągnięcia przez LKS jest w zasięgu ręki. Chciałem podziękować chłopakom za dzisiejszy mecz, bo trudno się gra kiedy trzeba mecz wygrać.

ocena pracy sędziów.

9.0 – 10 znakomite (wyjątkowo dobre) prowadzenie zawodów;

8.5 – 8.9 bardzo dobre ( wysoce rekomendowane ) prowadzenie zawodów;

8.0 – 8.4 dobre (spełniające oczekiwania );

7.9 jeden poważny błąd, w innym przypadku 8.3 lub więcej;

7.8 jeden poważny błąd, w innym przypadku 8.0 - 8.2;

7.5 – 7.7 satysfakcjonujące (kilka punktów do poprawy);

7.0 – 7.4 niesatysfakcjonujące ( poniżej oczekiwań);

6.0 – 6.9 słabe (całkiem niesatysfakcjonujące);

5.0 – 5.9 bardzo słabe (nie do zaakceptowania).

a) Noty 8.3 i 8.4 wystawiane powinny być dla „naprawdę dobrego” występu, będzie to wiadomość dla obsady, że sędzia jest gotowy do następnego meczu.

b) Nota 8.2 oznacza, że pracę sędziego określić będzie można jako ”dobra i nic więcej”.

c) Noty 8.0 i 8.1 powinny być wystawione dla pracy sędziego ocenianej jako „po prostu dobra” a obsada powinna ostrożnie podchodzić do następnej nominacji meczowej sędziego.

Sędzia główny - pan Guzdek – ocena 8,8

1.      Zastosowanie i interpretacja Przepisów Gry. Kontrola nad grą, taktyczne postępowanie sędziego.

Sędzia zawodów od początku spotkania sprawiał wrażenie skoncentrowanego. Mecz nie należał do szczytów Champion League, zawody nie były trudne do prowadzenia. Pan sędzia odpowiednio i z wyczuciem interweniował kiedy było to konieczne, starał się aby cały czas była płynność gry. Dawno nie widziałem tak bardzo dobrze stosującego przywilej korzyści sędziego. Odpowiednio i stanowczo reagował na "gorące" relacje pomiędzy zawodnikami, do których sporadycznie dochodziło. Bardzo dobrze współpracował ze swoimi asystentami.  Decyzję, które podejmował były jasne i pewne, odpowiednio stosował modulację gwizdka, stanowczy, nie doprowadzał do sytuacji, które mogłyby spowodować nerwowość wśród zawodników., a jeśli do takiej doszło bardzo umiejętnie i spokojnie studził atmosferę.

2. Kontrola dyscyplinarna oraz zarządzanie zawodnikami i osobami upoważnionymi do przebywania na ławce rezerwowych .

W sytuacjach konfliktowych szybko wkraczał do akcji. Kartki były pokazane słusznie i prawidłowo oraz w odpowiedni sposób. Na plus sędziego to fakt, że ustawił sobie odpowiednio gradację kar - ostrzeżenie, i za drugim razem kara indywidualna. Dzięki swojej postawie i autorytetowi zawody były przeprowadzone pod względem dyscypliny bardzo dobrze.

3. Osobowość sędziego

Sprawiał wrażenie pewnego siebie, decyzje  były bardzo dobre i poprawne. To cechuje bardzo dobrych  sędziów. Nie ulegał presji ze strony kibiców, zawodników jak i grających trenerów.

4.  Kondycja fizyczna/ustawianie i poruszanie po boisku, styl biegu

Sylwetka sportowa, styl biegu dobry, bardzo dobra kondycja. Bardzo dobrze biegał, stosował różne formy. Pokazał umiejętność poruszania się po linii diagonalnej. Bardzo blisko akcji, to było konsekwencją jego bardzo dobrego poruszania się po boisku.

5 . Współpraca z sędziami asystentami i sędzią technicznym

Dobry kontakt wzrokowy z asystentami. W każdym wypadku bardzo dobrze wykorzystywał pomoc swoich asystentów.

Asystent nr 1 – pan Kojm- ocena 8,5

pan sędzia wykazał sie całkowitym profesjonalizmem. Bardzo dobrze współpracował z sędzią głównym zawodów. Bardzo dobrze wskazywał przewinienia w swoim zasięgu. Umiejętnie i z wyczuciem wskazywał spalone. Bardzo dobrze wyczekiwał na odpowiedni moment wskazania swojej prawidłowej decyzji. Po raz kolejny udowodnił, że cały czas się rozwija i podnosi swoje kwalifikacje.

Asystent nr 2 -   pan Maćkowicz - 8,5

Bardzo skoncentrowany, bardzo dobrze współpracował z sędzią głównym. Dobrze poruszał się po linii. Stosował różnorodny styl biegu. Nie zawsze dobiegał do końcowej linii boiska. Dobrze pomagał sędziemu głównemu, w momentach niepewności czekał na potwierdzenie sędziego głównego.

1. Jarosław Gąstała kapitan
2. Daniel Wojterski