Skawce - LKS Bieńkówka

Zdaniem trenera: Do Skawiec jechaliśmy po zwycięstwo, chcieliśmy rozegrać  dobre zawody i jednocześnie je wygrać. Plan mieliśmy prosty, jednak nie do końca nam się udało wszystko zrealizować. Zagraliśmy w dzisiejszym dniu na tyle na ile nas było stać. Z gry momentami byłem zadowolony, momentami nie. Dzisiejszy mecz rozgrywaliśmy w bardzo trudnych warunkach ale były one jednakowe dla obu drużyn. W pierwszej połowie drużyna gospodarzy miała więcej klarownych sytuacji ale tylko jedną wykorzystali, po przypadkowym uderzeniu, które wpadło. W drugiej połowie drużyna gospodarzy miała trzy sytuacje i je wykorzystała. Nawet przy wyniku 3-1 wierzyłem że jesteśmy w stanie doprowadzić do remisu. Mieliśmy kilka znakomitych sytuacji (Knapczyk T, Sarna K, Szczurek S, Sałapat A), ale nie mieliśmy szczęścia, które gospodarzą dopisywało. Szkoda, że straciliśmy punkty bo na pewno drużyna gospodarzy była  w naszym zasięgu.

ocena pracy sędziów.

9.0 – 10 znakomite (wyjątkowo dobre) prowadzenie zawodów;

8.5 – 8.9 bardzo dobre ( wysoce rekomendowane ) prowadzenie zawodów;

8.0 – 8.4 dobre (spełniające oczekiwania );

7.9 jeden poważny błąd, w innym przypadku 8.3 lub więcej;

7.8 jeden poważny błąd, w innym przypadku 8.0 - 8.2;

7.5 – 7.7 satysfakcjonujące (kilka punktów do poprawy);

7.0 – 7.4 niesatysfakcjonujące ( poniżej oczekiwań);

6.0 – 6.9 słabe (całkiem niesatysfakcjonujące);

5.0 – 5.9 bardzo słabe (nie do zaakceptowania).

a) Noty 8.3 i 8.4 wystawiane powinny być dla „naprawdę dobrego” występu, będzie to wiadomość dla obsady, że sędzia jest gotowy do następnego meczu.

b) Nota 8.2 oznacza, że pracę sędziego określić będzie można jako ”dobra i nic więcej”.

c) Noty 8.0 i 8.1 powinny być wystawione dla pracy sędziego ocenianej jako „po prostu dobra” a obsada powinna ostrożnie podchodzić do następnej nominacji meczowej sędziego.

Sędzia główny - pan Sabuda – ocena 8,8

1.      Zastosowanie i interpretacja Przepisów Gry. Kontrola nad grą, taktyczne postępowanie sędziego.

Sędzia zawodów od początku spotkania sprawiał wrażenie skoncentrowanego. Mecz nie należał do szczytów Champion League, zawody toczone były w atmosferze piknikowej, przyjaźni. Pan sędzia odpowiednio i z wyczuciem interweniował, choć kilkakrotnie sędzia powinien pokazać korzyść zamiast przerywać grę, płynność gry. Bardzo dobrze reagował na "gorące" relacje pomiędzy zawodnikami, do których sporadycznie dochodziło. Bardzo dobrze współpracował ze swoimi asystentami.  Decyzję, które podejmował były jasne i pewne, odpowiednio stosował modulację gwizdka, stanowczy.

2. Kontrola dyscyplinarna oraz zarządzanie zawodnikami i osobami upoważnionymi do przebywania na ławce rezerwowych .

W sytuacjach konfliktowych szybko wkraczał do akcji. Kartki były pokazane słusznie i prawidłowo oraz w odpowiedni sposób. Dzięki swojej postawie i autorytetowi zawody były przeprowadzone pod względem dyscypliny bardzo dobrze.

3. Osobowość sędziego

Sędzia od początku spotkania wypracował sobie odpowiedni szacunek wśród zawodników. Sprawiał wrażenie pewnego siebie, momentami wydało się, że sędzia podejmuje decyzje na tzw. alibi, ale ostatecznie były dobre i poprawne. To cechuje bardzo dobrych  sędziów. Nie ulegał presji ze strony kibiców, zawodników.

4.  Kondycja fizyczna/ustawianie i poruszanie po boisku, styl biegu

Sylwetka sportowa, styl biegu dobry, bardzo dobra kondycja. Czasami biegał jednostajnie, bez przyspieszeń ale to nie utrudniało mu podejmowaniu dobrych decyzji, bardziej wpływ miały warunki atmosferyczne. Na boisku ligowym, bo takie posiada Spartak Skawce, sędzia powinien pokazać umiejętność poruszania się po linii diagonalnej, według mnie tego brakowało.

5 . Współpraca z sędziami asystentami i sędzią technicznym

Dobry kontakt wzrokowy z asystentami. Choć w kilku wypadkach pan sędzia powinien "zgasić" asystenta nr. 2 który dwukrotnie  pomylił się ze wskazaniem kierunku autu, oraz puścił dwa razy w  pierwszej połowie spalonego.

Asystent nr 1 – pan Józef Medoń - ocena 9

pan sędzia wykazał sie całkowitym profesjonalizmem. Bardzo dobrze współpracował z sędzią głównym zawodów. Na pierwszy rzut oka widać, że arbiter prowadził zawody na wyższym szczeblu rozgrywek. Umiejętnie i z wyczuciem wskazywał spalone. Bardzo dobrze wyczekiwał na odpowiedni moment wskazania swojej prawidłowej decyzji.

Asystent nr 2 -   pan Galas  - ocena  7.0

Kolejne zawody w wykonaniu pana sędziego Galasa "przeciwko" LKS Bieńkówka, i po raz kolejny udowodnił, że nie zasługuje na pochwały. Dwukrotnie puszcza spalonego, dwukrotnie wskazuje wrzuty na korzyść gospodarzy. Pan sędzia ewidentnie jest z poprzedniej  epoki, czyli co należy się gospodarzom to trzeba pomóc, nie 5% ale 20%. Praktycznie zero współpracy z sędziom głównym. Gubił linię, co powodowało złą ocenę spalonego.

1. Jarosław Gąstała
2. Marek Cholewa kapitan
3. Michał Smoter
4. Mateusz Mruc