O klubie

KS "BIENIA" został założony na początku 1999/2000 roku. Obecnie klub prowadzi cztery drużyny piłkarskie - Seniorzy, Młodziki, Orliki, Żaki . W przeszłości mieliśmy drużyny: Seniorów, Juniorów Starszych, Juniorów Młodszych, Trampkarzy. Do tego drużynę siatkarską (kobiety IV).

Największy sukces klubu:

To propagowanie zdrowego trybu życia, danie innej alternatywy młodym ludziom niż tylko komputer, telefon komórkowy, siedzący tryb życia. W dobie kiedy dorośli ludzie zagubili się w gonitwie za pieniądzem, zapominają o tężyźnie fizycznej, o kulturze fizycznej o zdrowym i higienicznym trybie życia, zapominają o tym, że jeśli nie będą mieć odpowiedniej kondycji, zdrowia i wypracowanego odpowiedniego charakteru to nic im z gonitwy za kasą, bo prędzej czy później organizm odmówi posłuszeństwa. Z tego miejsca apel do rodziców - wyganiajcie swoje pociechy na boisko, na mecze, na treningi bo na starość zostaniecie sami sobie dzieci wam nie będą pomagać, bo młodzi sami będą na rentach inwalidzkich, chorzy, kalecy....... .  Opamiętajcie się, kto na Wasze renty i emerytury za kilka lat będzie pracował !!!!!!. Sport, zajęcia sportowe, zajęcia wychowania fizycznego (najważniejsza lekcja w szkole)  to najlepsza alternatywa, przestańcie zwalniać z wychowania fizycznego swoje pociechy, przestańcie zabraniać im uprawianie jakiegokolwiek sportu.  Nasz klub to jedna z najlepszych alternatyw spędzania wolnego czasu oraz dbanie o własną świadomość zdrowotną oraz swoje zdrowie. Przez sport hartujemy się i kształtujemy swoje charaktery. Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko miało wpojone dobre nawyki. Jednym z nich powinno być uprawianie sportu. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Jak zachęcić dziecko do uprawiana sportu? Oto kilka pomocnych porad.

Uprawianie sportu jest także świetną zabawą. Już od najmłodszych lat można angażować dziecko ruchowo. Gra w piłkę, zabawy w berka czy chociażby wizyty na basenie, jazda na rowerze czy codzienny spacer zaszczepią w młodym człowieku chęć ruchu.

Od najmłodszych lat warto także zapisać dziecko na zajęcia sportowe. Oczywiście musi ono wyrażać chęć uprawiania danej dyscypliny sportu. Dzięki systematycznym treningom dziecko nie tylko polubi sport, ale także nauczy się wielu pożytecznych zachowań społecznych – pracy w zespole, systematyczności, radzenia sobie z porażkami. Niezwykle pomocne w zachęcaniu do sportu są autorytety naszych pociech. Warto zachęcić swoją córkę, by tak jak bohaterka jej ulubionej bajki, zaczęła uczyć się tańca. Dla małych chłopców zazwyczaj idolami są piłkarze. Argument, że oni też kiedyś musieli pójść na pierwszy trening z pewnością trafi do dziecka. Nie bez znaczenia jest także uzmysławianie jak ważny jest sport. Wbrew temu, co często wydaje się dorosłym, dzieci bardzo racjonalnie podchodzą do kwestii zdrowia. Jeśli powiemy dziecku, że sprawność ruchowa pomoże mu zachować zdrowie i siłę do zabawy, a także sprawi, że wyrośnie na silnego i odpowiedzialnego człowieka to z pewnością nasz maluch dużo przychylniej spojrzy na ruch.

Jednym z najważniejszych wydarzeń klubu to  Awans na  dziesięciolecie  drużyny juniorów do II ligi OZPN Wadowice oraz awans drużyny seniorów do Klasy B, dwukrotne dojście do III rundy Pucharu Polski, w tym czasie przewinęło się ponad 200 zawodników, obecnie aktywnie trenuje ok. 60 w sekcji piłki nożnej.

Pierwszy Trening MIMI siatkówki