Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Pytanie

Oznacz kółkiem prawidłowy symbol

Ocena Komisji

1.

Zawodnik w celu oszukania drużyny przeciwnej zagrywa celowo piłkę z rzutu wolnego pośredniego do tyłu do współpartnera, który bezpośrednim strzałem zdobywa bramkę. Podaj decyzję sędziego ?

G  B  P  K  J  S

Br  W  R  Z  Rb

+ + + + + + + +

2.

Zawodnik będący przy piłce w korzystnej sytuacji przewrócił się w wyniku prawidłowego ataku ciałem, wykonanego jednocześnie przez dwóch zawodników drużyny przeciwnej.  Co w tej sytuacji winien uczynić sędzia ?

+ + + + + + +

3.

Sędzia zarządził , że rzut wolny bezpośredni będzie wykonywany na sygnał gwizdkiem. Wykonawca nie czekając na sygnał wykonał ten rzut ale piłkę przejęła drużyna przeciwna i rozpoczęła korzystną akcję. Podaj decyzję sędziego ?

4.

Obrońca we własnym polu karnym jest prawidłowo atakowany przez napastnika, wywracając się łapie piłkę w ręce i sugeruje sędziemu odniesienie kontuzji. Podaj decyzję sędziego?

5.

Czy jedynym warunkiem procedury prawidłowego wprowadzenia piłki do gry z rzutu od bramki jest to, że zostanie ona bezpośrednio zagrana poza pole karne?

TAK – NIE

6.

W 24 min.  Bramkarz drużyny gospodarzy  dokonuje ataku na piłkę we własnym polu karnym obiema nogami w sposób zagrażający zdrowiu i bezpieczeństwu przeciwnika. Będący o ułamek sekundy szybszy napastnik gości  lekko dotyka piłkę po czym w obawie o swoje zdrowie, przeskakuje nad atakującym bezpardonowo bramkarzem , który skutecznie finalizuje swój niebezpieczny atak przejęciem piłki, która grzęźnie pomiędzy jego nogami. Podaj decyzję sędziego.

7.

Obrońca w celu opanowania piłki we własnym polu karnym, pomaga sobie ręką, widząc że asystent podnosi chorągiewkę ,wybija piłkę przez linię boczną boiska.

Podaj decyzję sędziego ?

8.

Drużyna zdobyła prawidłowo bramkę. Po zdobyciu bramki sędzia stwierdził, że w chwili jej zdobycia na polu gry znajdowała się osoba towarzysząca drużynie, która ją zdobyła i nie miała ona wpływu na grę. Jaka będzie decyzja sędziego?

9.

Zawodnik znajduje się na pozycji spalonej i biegnie w kierunku zagranej piłki. Sędzia asystent podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego, a zawodnik widząc tę sygnalizację zatrzymał się, nie mając kontaktu z piłką, którą przejął zawodnik drużyny broniącej.  Co winien uczynić sędzia?

10.

Czy sędzia dopuści zawodnika bez ważnej karty zdrowia ale przygotował pismo w którym stwierdza że gra na własna odpowiedzialność.

11.

W czasie wznawiania gry z rzutu sędziowskiego , sędzia zorientował się że we wznowieniu gry bierze udział dwóch zawodników  gospodarzy , a w drużynie gości bramkarz zamiast kapitana. Podaj decyzję sędziego ?

12.

Bramkarz wybił piłkę zmierzającą do bramki wprost w przeciwnika, który znajdował się w polu bramkowym. Przeciwnik zasłonił rękoma twarz przed silnie kopniętą piłką, a ta po odbiciu się od rąk wpadła do bramki obok zaskoczonego bramkarza. Podaj decyzję.

Br W  R  Z  Rb

+  +  +  +  +  +

13.

Zawodnik został wykluczony w 30 minucie gry  i udał się na trybuny. W drugiej połowie meczu tenże zawodnik wszedł na boisko i nie wpływał na przebieg gry. W tym czasie jego drużyna zdobyła bramkę. Podaj decyzję sędziego.

14.

Obrońca poprzez rozmyślne zagranie piłki ręką w polu karnym, pozbawił drużynę przeciwną możliwości zdobycia bramki. Asystent widząc to zasygnalizował przewinienie, jednak  sędzia nie przerwał gry, a fakt nieprzyjęcia sygnalizacji umownym gestem przekazał asystentowi. Podaj decyzję ?

15.

Sędzia podyktował rzut wolny pośredni i zanim zdążył uniesionym ramieniem zasygnalizować rodzaj rzutu, zawodnik uderzył piłkę, która trafiła w słupek, następnie w tył głowy leżącego bramkarza i wpadła do bramki.

16.

Na zawodach klasy A, zawodnik rezerwowy ubrał na rozgrzewkę lejbik, którego kolor był identyczny jak stroje sędziów, w wyniku czego sędzia główny zarządał aby zawodnik ów lejbik wymienił na inny kolor. Czy słusznie?

TAK  NIE

17.

Zawodnik drużyny atakującej zagrywa piłkę do będącego na pozycji spalonej współpartnera, który próbując dojść do piłki dezorientuje bramkarza. W tym momencie inny zawodnik atakujący, nie będący na pozycji spalonej oddaje strzał głową zdobywając bramkę.

18.

W momencie zagrania piłki w kierunku bramki rozległ się sygnał gwizdka wydany przez widza, podobny do tego którego używa sędzia , bramkarz będąc przekonany że to sędzia przerwał grę nie interweniował i piłka wpadła do jego bramki. Podaj decyzję sędziego?

19.

W środkowej strefie boiska, w niegroźnej sytuacji zawodnik rozmyślnie zagrywa piłkę ręką, aby uniemożliwić współpartnerowi wejście w jej posiadanie. Decyzja

20.

W czasie akcji w polu bramkowym ,widok sędziemu został zasłonięty przez zawodników i stracił piłkę z pola widzenia. Gdy zobaczył ponownie piłkę w polu gry , zauważył również sygnalizację związkowego asystenta który podniósł chorągiewkę po czym po nawiązaniu kontaktu wzrokowego szybko pobiegł wzdłuż lini bocznej około 25-30 metrów w kierunku linii środkowej. Podaj decyzje sędziego?

21

Bramkarz leżąc poza polem  karnym, zagrywa celowo piłkę ręką wewnątrz własnego pola karnego. Zanim sędzia zdążył zareagować zawodnik drużyny przeciwnej zdobył bramkę. Podaj decyzję?

22

Zawodnik wykonywał wrzut do współpartnera. Zawodnik drużyny przeciwnej wcześniej ostrzeżony, znajdował się niecałe 2 m od miejsca wykonania. Piłka prawidłowo wprowadzona do gry odbiła się od biegnącego do tej sytuacji sędziego i wpadła do bramki wykonawcy. Podaj decyzję sędziego.

G  B  P  K  J  S

23

Dwóch zawodników jednej drużyny w czasie próby zagrania piłki zderza się głowami. Sędzia przerwał grę i wezwał pomoc medyczną. Po opatrzeniu obu zawodników sędzia zezwolił im  na pozostanie na polu gry. Czy słusznie?

TAK - NIE

24

Czy sygnał gwizdkiem jest konieczny przy wznawianiu gry, po jej przerwaniu w przypadku wymiany zawodników ?

TAK – NIE

25

Sędzia asystent sygnalizuje, że piłka opuściła pole gry przez linię boczną boiska.  Zanim sędzia podjął decyzje o sposobie wznowienia gry, obrońca we własnym polu karnym uderzył dłonią w twarz zawodnika drużyny przeciwnej. Podaj  decyzję sędziego?

+  +  +  +  +  +

26

Czy zgodnie z Przepisami gry w piłkę nożną przejścia dla uczestników zawodów pomiędzy szatnią a polem gry powinny być bezwzględnie wyodrębnione od miejsc przeznaczonych dla publiczności?

TAK - NIE

27

W okolicach 40 metra, na wprost bramki drużyny Niebieskich, zawodnik Żółtych zagrywa piłkę do wybiegającego na dogodną do wyprowadzenia groźnej akcji pozycję partnera, którego w ostatnim momencie ubiega uprzednio wykluczony z gry obrońca Niebieskich, który wbiegł na boisko bez zgody sędziego. Niezadowolony z tej sytuacji napastnik Żółtych kopie go z całej siły w brzuch, a mający już na swoim koncie żółtą kartkę kapitan Żółtych podbiega do stojącego obok przeciwnika i niezadowolony obrotem sprawy odpycha go rękami.

28

Zawodnik drużyny atakującej mając przed sobą jedynie bramkarza, przerzuca piłkę nad nim i piłka toczy się do bramki. Zanim piłka przekroczyła linię bramkową, sędzia omyłkowo przerwał grę. Podaj decyzję?

29

Podczas gry na boisku pojawiła się druga piłka. Asystent sędziego szybko zareagował podnosząc chorągiewkę. Piłka ta nie miała wpływu na przebieg gry.  Co winien uczynić sędzia?

Br. W  R  Z  Rb.

+  +  +  +  +  +  +

30

Sędzia przerwał grę z powodu sygnalizacji spalonego przez asystenta. Równo z gwizdkiem sędziego rozpędzony napastnik, zderzył się z bramkarzem. Sędzia wezwał natychmiast pomoc medyczną do obu zawodników. Po udzieleniu pomocy sędzia pozwolił napastnikowi pozostać na  boisku, po czym grę wznowił rzutem wolnym pośrednim?  Czy postąpił prawidłowo.