Zaskawianka - LKS Bieńkówka

Zdaniem trenera: Dzisiejszy mecz był dla Nas bardzo wyjątkowy, rozpoczęliśmy go minutą ciszy a jeden punkt zadedykowaliśmy Naszemu Największemu kibicowki dziadkowi Marka Cholewy, który odszedł w wieku 84 lat do Nieba.

Samo spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, typowy mecz walki wyrównanych drużyn. Bramkę straciliśmy we własnym już znanym stylu, ta sytuacja wcale nas nie podłamała, graliśmy nadal swoje. Stworzyliśmy sobie jedną sytuację ale nie wykorzystaliśmy jej dopiero po uderzeniu Gąstały z dystansu bramkarz nie opanował futbolówki i do niej dobiegł Sałapat Grzegorz, który jeszcze raz uderzył ale bramkarz wypluł po raz drugi dobitka Klimowskiego Damiana okazała się skuteczna. Był to jego debiutancki gol w drużynie seniorskiej. Całe spotkanie toczyło się w środkowej strefie boiska, pod koniec meczu stworzyliśmy sobie kilka stytuacji Salbura dobrze uderzył, Sałapat Adam nie wiele mu zabrakło po uderzeniu Gąstały piłka wpadła do siadki i sędzia główny na wskazanie asystenta nie uznał bramki, jak się okazało asystent dopatrzył się faulu Naszego zawodnika na bramkarzu, ale ten faul był wydumany przez asystenta ponieważ bramkarz gospodarzy został sfaulowany przez własnego zawodnika a bramka została zdobyta prawidłowo. W ten sposób sędzia Robert Dziewoński, ktory znakomicie prowadził zawody, dał się nabrać i oszukać przez swojego asystenta, szkoda bo ocena mogła być maksymalna a tak wyniku złej interpretacji został wypaczony wynik meczowy i punktowy. Przed samymi zawodami remis brałbym w ciemno ale po ostatnim gwizdku sędziego mam duży żal do asystenta pana Moskały, ponieważ przeciwległa strona pola karnego nie należy do  jego kompetebncji, szkoda, że sędzia główny nie wziął sprawy w tym momencie w swoje ręce i nie zgasił źle wskazującego asystenta. Po końcowym gwizdku sędziego byliśmy mimo wszystko zadowoleni.

Ocena pracy sędziów:

1. pan Robert Dziewoński - sędzia główny - ocena 4.

Stopień trudności : Zawodny Normalne, rozegrane w dobrych warunkach atmosferycznch. Twarda walka o punkty dwóch równorzędnch drużyn.

Osobowość sędziego - Bardzo sumienny w ocenie przewinień obu drużyn, nie ulegający wpływom zawodników.

Wpływ sędziego na przebieg zawodów - Stanowczy, bardzo dobrze radził sobie z dyscyplinowaniem zawodników.  Szkoda że w decydującym momencie zaufał sędziemu asystentowi, który wsadził go z premedytacją na minę. W C klasie to przejdzie ale w wyższych rozgrywkach, wypatrzenie wyniku bramkowego i punktowego praktycznie równa się z degradacją

Taktyka prowadzenia zawodów - Stosował system diagonalny, oceniał z bliskiej odległości. Tonacja gwizdka bardzo dobra z odpowiednią modulacją. Stosował przywilej korzyści odpowiednio go pokazując. Współpracował bardzo dobrze z asystentami do 84 minuty. Kiedy potwierdził błąd asystenta pana Moskały.

Sprawność fizyczna - Kondycja bardzo dobra, biegał tyłem, bokiem, zmieniał tempo biegu.

2. asystent 1 pan Kazimierz Nowak -  ocena 7

wzorowa współpraca z sędzią głównym, bardzo dobra ocena spalonego. Całe zawody bardzo skoncentrowany i sumienny.

3. asystent 2 pan Moskała - ocena 2

pan sędzia miał problemy z przyspieszeniem, biegiem tyłem, kondycja sędziego bardzo słaba. Nie kontrolował linii spalonego, trzymał ją na tzw. alibi. Przy nie uznaniu prawidłowo zdobytej bramki miał swój udział. Sędzia asystent nie powinien wtrącać się sędziemu głównemu do drugiej strony pola karnego, kiedy on sam był dobrze ustawiony.

1. Zając Daniel
2. Cholewa Marek kapitan żółta kartka
3. Smoter Michał
4. Gąstała Jarosław