Tempo II Białka 1:3 KS "BIENIA" Bieńkówka

Ostatnia kolejka 13
Olilmpia Zebrzydowice 1:0 KS "BIENIA" Bieńkówka

Logowanie

LKS Bieńkówka - Jastrzębianka

Zdaniem trenera: W dzisiejszym meczu chcieliśmy potwierdzić dobrą grę z ubieglego tygodnia w Kleczy. Okazało się że mecz rozpoczęliśmy w właściwym dla siebie stylu, utrzymywaliśmy się przy piłce, staraliśmy się rozgrywać długo piłkę w ataku pozycyjnym, ale momentami bardzo niedokładnie. Do dwudziestej minuty grę mieliśmy pod kontrolą jednak znowu brak komunikacji na boisku między zawodnikami sprawił, że najmniejszy zawodnik podczas rzutu rożnego odpowiadał za zawodnika o dwie głowy wyższego, siłą rzeczy musiał przegrać taką rywalizację, konsewencją była utrata gola. Byłem spokojny, bo drużyna nadal wyglądała dobrze, była agresywność w odbiorze, podwajanie, wzajemnie się wspieraliśmy w obronie jak i ataku. Była równowaga pomiędzy grą obronną a ofensywną. W krótkim czasie zdobyliśmy dwa gole, po bardzo dobrych odbiorach w pierwszym przypaku Knapczyka Tomka, po tym fantastyczną bramkę zdobył Sałapat Grzegorz i przy bramce Salabury Mateusza świetnie zachował się Rozum Łukasz, który jako drugi środkowy obrońca zaliczył w tym meczu dwie asysty, a drugi z obrońców, któremu zmieniłem pozycję Ciuś Marcin strzelił bramkę na 3-3. Jak się okazuje, obrońcy w dużej mierze mogą decydować o losach spotkania. Tego nam brakowało, mam nadzieję, że taka gra będzie już zawsze u nas funkcjonowała. Wydawało się, że do przerwy dowieziemy przewagę jednego gola, nic z tych rzeczy. Po raz kolejny strzelamy sobie dwie bramki samobójcze i na własne życzenie schodziliśmy z mizernymi minami do szatni. W przerwie powiedziałem chłopakom, że ten mecz jesteśmy wstanie wygrać, przecież przeciwnik po za naszymi błędami i samobójami to nie zagroził naszej bramce. W drugiej połowie miałem na boisku konsekwentnie i z determinacją grającą druzynę. Po asyście Łukasza Marcin Ciuś doprowadził do remisu. Kwestią czasu było zdobycie kolejnych bramek. Tak też się stało, znakomitą kontrę przeprowadził Łuczak Józek, Sałapat Adam, Sałapat Grzegorz i ten pierwszy wyprowadził nas na prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcem meczu wynik ustalił przytomnym uderzeniem Czaicki Jaś. W dzisiejszym dniu bardzo dobre zmiany, które wpłynęły na końcowy rezultat dały nam trzy punkty. Z postawy drużyny i z wyniku jesteśmy bardzo zadowoleni.

Ocena sędziów:

1. Sędzia Główny - pan Daniel Galas - ocena 2 - zawodny łatwe do prowadzenia, w momenice kiedy sędzia się pogubił zrobiło się na boisku nerwowo.

Osobowość sędziego - zagubiony, sprawiał wrażenie że nie jest na meczu, mało energiczny, niezdecydowany, mało sumienny w ocenie przewinień obu drużyn

Wpływ sędziego na przebieg spotkania - sędzia na własne życzenie doprowadził w końcówce do nerwowości w obu drużynach, nie reagował momentami na sytuację na meczu.

Kontrola zachowania zawodników - Nie panował na dyscypliną zawodników. Zawodnicy w jego kierunku przeklinali, gestykulacyjnie krytykowali jego decyzję, całkowicie nie radziła sobie z presją zawodników jednej i drugiej drużyny.

Taktyka prowadzenia zawodów i współpraca z asystentami - Cały czas łamał linię diagonalna, jeśli chodzi o współpracę z asystentami to praktycznie jej nie było. Dwukrotnie nie zareagował na sygnalizację spalonego przez asystenta nr 1, i raz nr 2. Sędziowie trzykrotnie pokazali w odwrotnym kierunku wrzut z autu, tzw. wiatrak. Raz asystent nr 2 nie pomógł sędziemu głównemu, kiedy to zaraz przy nim zawodnik Jastrzębianki zaatakował zawodnika gospodarz i doszło do przepychanki. Decyzja 2xżk.

Interpretacja przepisów - nie stosował w odpowiednim miejscu i czasie przywileju korzyści, raz tak postąpił ale brak sygnalizacji spowodował dezorientację podczas gry.

2. Asystent nr 1. - ocena 4 - mało skoncentrowany, raz pokazał pozycję spaloną, dwa razy wskazał odwrotnie aut, słaba współpraca z sędzią głównym ale nie z jego winy tylko sędziego głównego, który sam prowadził to spotkanie.

3. Asystent nr 2 - ocena 4 - mogła być wyższa ale zadecydował brak reakcji podczas przepychanki zawodników w jego zasięgu. Raz zrobił wiatrak z sędzią głównym i raz pokazał pozycję spaloną